Łeba nad morzem oraz inne miejscowości

wczasy, wakacje, urlop

  [1]  2  Następna >

Zwiedzamy Kołobrzeg

25 września 2011r.

Jest rzeczą oczywistą, że poznając miasto chciałoby się przede wszystkim obejrzeć jego zabytki. Jak już parę razy wspomnieliśmy, burzliwe koleje historii sprawiły, że w Kołobrzegu, mieście o tak starych i pięknych tradycjach, ostało się ich, niestety, bardzo niewiele. Ale to, co zachowało się do dziś, rzeczywiście godne jest bliższego poznania.


Okolice Klasztorka i Czarnego

19 listopada 2011r.

Okolice Klasztorka I I Czarnego CZARNE DOLNE. Wieś wzmiankowana w 1285 r. nad Jez. Czarnym (2,5 km długości). Zwiedzanie: kościół z XIV w. (we wnętrzu — 2 płyty nagrobne z XVII w.). Bar, sklepy. PKS.


Okolice Lęborka zwiedzamy „LWI GRÓD"

23 lipca 2013r.

ZWIEDZAMY "LWI GRÓD" Od czasu wybudowania obwodnicy miejskiej (na drodze krajowej nr 6) ruch tranzytowy omija Lębork od południa. Do centrum miasta najwygodniej wjechać drogą Bytów-Leba, która przecinając wspomnianą obwodnicę, tworzy główne miejskie rondo. W centrum Lęborka znajduje się kilka dużych parkingów, począwszy od placu Pokoju (dawny rynek), po mniejsze, usytuowane na obrzeżach śródmieścia


Krępa Kaszubska

23 lipca 2013r.

KRĘPA KASZUBSKA położona jest na zachód od głównej szosy z Lęborka do Łeby, niecałe 3 km na zachód od Lędziechowa. Wieś lokowana została przez Krzyżaków w 1382 roku, później stanowiła własność książęcą i królewską. We wsi nie ma zabytków poza XIX-wiecznym, przebudowanym zajazdem. W lesie koło Krępy znajduje się cmentarz wojenny,


Zwiedzamy Łebę

23 lipca 2013r.

ZWIEDZAMY ŁEBĘ Łeba jest miłym, cichym miasteczkiem przez cały rok (oprócz dwóch letnich miesięcy!). Wybudowana przed kilku laty główna droga wjazdowa do miasta nieco rozładowała korki na najważniejszej z ulic - Kościuszki, ale nadal trudno znaleźć tu miejsce do zaparkowania. Nowa szosa przyjeżdżających turystów poprowadzi wprost na biegnącą wzdłuż przymorskiego lasu ulicę Nadmorską.


Okolice Łeby i Wicka

23 lipca 2013r.

OKOLICE ŁEBY I WICKA Pustawe, jeśli porównywać z letnim tłokiem w Łebie, miejscowości w okolicach kurortu to rolnicze tereny, których mieszkańcy dopiero zaczynają dostrzegać możliwości drzemiące w turystyce. Zabytków nie jest tu wcale tak mało, a i liczne lasy oraz ukryte atrakcje sprawiają, iż warto tu "pobuszować".


Wicko

23 lipca 2013r.

WICKO, położone przy skrzyżowaniu dróg Łeba-Lębork i Puck-Słupsk to coraz większa wieś gminna. Rozwój Wicka nastąpił na przełomie XIX i XX stulecia. Najstarsze informacje o wsi pochodzą z 1402 roku. Majątek ten należał do biskupów włocławskich, z których jeden przekazał go swoim krewnym, rodzinie Górków. Mimo iż z czasem Górkowie ulegli zniemczeniu, to po zwycięstwie reformacji nadal zostali przy katolicyzmie.


Strona 1 z 2,   [1]  2  Następna >