Łeba nad morzem oraz inne miejscowości

wczasy, wakacje, urlop

 

Zwiedzamy Kołobrzeg

25 września 2011r.

Jest rzeczą oczywistą, że poznając miasto chciałoby się przede wszystkim obejrzeć jego zabytki. Jak już parę razy wspomnieliśmy, burzliwe koleje historii sprawiły, że w Kołobrzegu, mieście o tak starych i pięknych tradycjach, ostało się ich, niestety, bardzo niewiele. Ale to, co zachowało się do dziś, rzeczywiście godne jest bliższego poznania.


Okolice Klasztorka i Czarnego

19 listopada 2011r.

Okolice Klasztorka I I Czarnego CZARNE DOLNE. Wieś wzmiankowana w 1285 r. nad Jez. Czarnym (2,5 km długości). Zwiedzanie: kościół z XIV w. (we wnętrzu — 2 płyty nagrobne z XVII w.). Bar, sklepy. PKS.


Okolice Lęborka zwiedzamy „LWI GRÓD"

23 lipca 2013r.

ZWIEDZAMY "LWI GRÓD" Od czasu wybudowania obwodnicy miejskiej (na drodze krajowej nr 6) ruch tranzytowy omija Lębork od południa. Do centrum miasta najwygodniej wjechać drogą Bytów-Leba, która przecinając wspomnianą obwodnicę, tworzy główne miejskie rondo. W centrum Lęborka znajduje się kilka dużych parkingów, począwszy od placu Pokoju (dawny rynek), po mniejsze, usytuowane na obrzeżach śródmieścia


Pradolina Redy-Łeby

23 lipca 2013r.

Pradolina Redy-Łeby na Północ od Leśnic i na zachód od Pogorzelic zostak zmeliorowana dopiero w czasach Fryderyka Wielkiego. Dokonał tego Franz Brenkenhoff, inżynier samouk. Urodził sięwubogiej rodzinie w środkowych Niemczech. W młodości trafił na dwór księcia Anhalt-Dessau i z czasem został zarządcą jednego z książęcych majątków.