Dąbki w gminie Darłowo nad morzem w Polsce


Dąbki
położone w gminie Darłowo w województwie zachodniopomorskim to idealne miejsce na wakacje nad morzem z dziećmi. Wieś wczasowa leży nad jeziorem Bukowo.

Jest to średniej wielkości ośrodek wczasowy nad Bałtykiem położony wśród lasów Dębowych o unikalnym klimacie, który wyznacza bardzo duże stężenie jodu w powietrzu.

Dąbki leżą pomiędzy wybrzeżem morza a jeziorem Bukowo, które to świetnie nadaje się do uprawiania sportów wodnych szczególnie dla początkujących. Jest płytkie i posiada świetne warunki wietrzne. Nad brzegiem funkcjonuje świetnie wyposażona wypożyczalnia sprzętu windsurfingowego, kajakowego itp. Działają również szkółki windsurfingowe. Po jeziorze Bukowo można popływać kajakiem, rowerem wodnym lub statkiem wycieczkowym.

Na bazę noclegową w Dąbkach składają się w przeważającej liczbie domy wypoczynkowe, zakładowe ośrodki kolonijne i wczasowe takie jak Cegielski, Apena czy Agentyt, jest trochę kwater do wynajęcia, pola namiotowe oraz kempingi i domki letniskowe. Jeśli chodzi o luksusowe zaplecze noclegowe to polecić można z pewnością ośrodek wypoczynkowy SPA GeoVita usytuowany prze trasie wylotowej z Dąbek w kierunku Bukowa Morskiego i Darłowa.

Kiedy nie dopisuje pogoda można wybrać się do Darłowa, aby zwiedzić niezwykle interesujący Pałac Książąt Pomorskich, do Darłówka, aby wypłynąć w rejs w morze statkiem wycieczkowym lub pobuszować z dziećmi w Aquaparku.

Jeżeli tylko nie pada to Dąbki są świetnym miejscem na spacery i jazdę rowerem. Czterokilometrowa trasa wzdłuż mierzei pomiędzy jeziorem a morzem przez gęsty las zaprowadzi nas do Malutkiej miejscowości Dąbkowice. W drugą stronę w kierunku Darłowa można spacerować również wśród drzew. W Dąbkach dobrze jest wypożyczyć gokart, jest gdzie pojeździć, wioska jest dość rozłożysta i mimo dużej liczby turystów przyjeżdżających tutaj spędzić wczasy nad morzem, tłoku właściwie się nie odczuwa.

Plaża w Dąbkach jest szeroka i czysta. Problem stwarza jednak czasami dość ostre zejście do morza, co z pewnością utrudnia kąpiele morskie zwłaszcza małym dzieciom.

, .
Kurorty w Polsce nad morzem oraz baza noclegowa polskiego wybrzeża.